عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است

ورق ژئوممبران ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری موج، آمریکا بعد از چند تحریم صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اینبار مدیرعامل این شرکت حمیدرضا عظیمیان را مورد هدف قرار داده است تا دشمنی خود را با پیشرفت های صنعتی ایران به صورت علنی نمایان تر کند، چراکه تنها چند روز بیشتر به پایان کار دولت ترامپ باقی نمانده و آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه صنعت فولاد ایران، گفت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند؛ صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما هدف اصلی این است که صنعت رو به پیشرفت صنعت کشور را فلج کنند.

آرمان خالقی با بیان اینکه بعد از رفتن ترامپ بازهم ممکن است تحریم های آمریکا در بخش صنعت ایران وجود داشته باشد، افزود: تمام این تحریم ها و سنگ اندازی ها در دولت بعدی آمریکا دوباره تصمیم گیری خواهد شد و باید تا یک مقطع زمانی دیگر برای مشخص شدن روند فعالیت ها صبر کرد.

مصارف ورق ژئوممبران

او با تاکید بر اینکه این تحریم های آمریکا فقط کار را از نظر نقل و انتقال مالی سخت تر کرده است، تصریح کرد: شاید این تحریم ها هزینه های بیشتری را برای مبادلات مالی بین المللی و ... ایجاد کرده و طرف های تجاری ایران را هم تحت تاثیر این تحریم ها قرار داده، اما در بخش تولید و دستیابی به تولیدات جدید تاثیری نداشته است. در واقع در شرایط کنونی این تحریم ها تنها منجر شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری در اختیار شرکت های تولیدی قرار بگیرد.

خالقی با بیان اینکه امکان مبالات تجاری با کشورهای که تجارت بالایی با آمریکا ندارند هنوز هم وجود دارد و این نقاط کماکان امکان صادرات دارند، تصریح کرد: در حال حاضر در برخی محصولات تولیدی ایران قدرت رقابت پذیری بالایی وجود دارد و شرکت های کوچک و متوسطی که مبادلات مالی با آمریکا ندارند چندان به موضوع تحریم ها توجه نمی کنند. از این رو می توان گفت که تحریم های دولت آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد و صادرات ایران همچنان ادامه دارد.

قیمت ژئوممبران

به گزارش خبرگزاری موج، در روزهای اخیر دولت ترامپ تحریم های جدیدی را علیه مدیرعامل عامل چند شرکت بزرگ ایران از جمله فولاد مبارکه وضع کرده است که بسیاری از فعالان حوزه صنعت فولاد معتقدند این تحریم ها ناشی از عصبانیت دولت ترامپ از ناتوانی آنها در فلج کردن صنعت فولاد ایران بوده است؛ در واقع شرکت فولاد مبارکه در چند سال اخیر

قیمت ورق ژئوممبران

روند رو به رشد خوبی داشته و توانسته چند پروژه جدید همچون نورد ۲ را کلید بزند که پروژه مهمی در صنعت فولاد کشور محسوب می شود، زیرا اجرای آن می تواند صنعت ایران را به سمت خودکفایی کامل سوق دهد و صنعت خودرو، لوازم خانگی و... که تاکنون بخشی از ورق مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کردند به طور کامل به بازار داخلی متکی کند

 

منبع سایت خبری الف

+ نوشته شده در جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 ساعت 13:14 توسط فرنام بسپار بدون نظر

با توجه به اینکه امروز کسب و کارهای بزرگ امکان فعالیت خود را به صورت آنلاین برای مشتریان ایجاد کرده اند ما در این مجموعه برآنیم که بتوانیم ضمن معرفی پوکه معدنی، مطمئن ترین مرکز فروش پوکه معدنی را معرفی نمائیم.

ژئوممبران

پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی قروه، محصولی آتشفشانی است که پر از سوراخ های متخلخل ناشی از احتباس برخی از حباب های گاز در هنگام فوران آتشفشانی که به صورت طبیعی و فراوری شده استفاده می شود.

 

مهمترین زیستگاه آن در ایران در شهر قروه بوده و یکی از محصولات معروف این شهر به حساب می آید.

 

پوکه معدنی خیلی سریع خنک می شود و حباب ها به صورت منافذ پوست باقی می مانند. به دلیل منافذ زیادی که در ساختار آن وجود دارد باعث می شود سنگ پوکه آنقدر سبک باشد که روی آب شناور شود.

 

بیشتر منافذ بسیار کوچک بوده و به یکدیگر متصل نیستند ، بنابراین روغن ، آب یا گاز نمی توانند از این سنگ عبور کنند.

 

فضاهای منفذی (معروف به وزیکول) در پوکه ، سرنخی برای شکل گیری آن است.

 

وزیکول ها در واقع حباب های گازی هستند که در طی خنک سازی سریع ماگمای کف دار غنی از گاز ، در آن سنگ گرفتار شدند. مواد به سرعت خنک می شوند به گونه ای که اتم های مذاب قادر به چیدمان خود در یک ساختار بلوری نیستند.

 

استفاده ، پوکه پوستی یک شیشه آتشفشانی آمورف است که به عنوان "ماده معدنی" لازم است شود.

 

برخی اوقات از ماگما در شرایطی که تحت فشار قرار می گیرند ، باعث می شود چند برابر گاز محلول در وزن وجود داشته باشد

 

داستان به وجود آمدن پوکه معدنی

در اعماق زیر زمین ، در قلب آتشین آتشفشان ، آب با سنگ مذاب مخلوط می شود ،

 

ایجاد فشار تا سرانجام یافتن یک رهاسازی خشن و تماشایی، آب محبوس شده در سنگ چسبناک و فوق العاده گرم شده به بخار می رسد و ماگما را به سنگی کف تبدیل می کند که خنک می شود ، سخت می شود و به صورت پوکه پوستی به زمین می ریزد .

 

یک سنگ شیشه ای کف که سخت است اما در عین حال ناخوشایند و ساختاری غیر بلوری و به طور طبیعی کلسینه است .

 

ترکیبی از ویژگی ها باعث می شود پودرها و دانه های پوکه به طرز خارق العاده ای برای صنایع مختلف مفید باشند.

 

ارزش پوکه برای زیرساخت ها و صنعت حداقل 2000 سال پیش برمی گردد.

 

مهندسان ایران باستان می دانستند که با افزودن پوکه دانه ریز ، یا "پومیس" به سیمان آهک هیدراته ، نتیجه یک بتن مقاوم و مقاوم است.

 

حدود دو هزار سال بعد ، قسمت اعظم امپراتوری بتن آنها - جاده ها ، قنات ها ، معابد ، استادیوم ها ، اسکله ها - هنوز با سر و صدایی در برابر خرابی های زمان ایستاده است.

ورق ژئوممبران

امروزه ، پودر پوکه هنوز به عنوان پوزولان برتر برای مقاومت و دوام بتن فوق العاده شارژ استفاده می شود ، اما همچنین در انواع فرآیندهای صنعتی و کاربردهای محصول به طور گسترده ای استفاده می شود.

 

 

 

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی عدسی: سایزی بین 10 تا 15 میلی متر داشته و وزن آن 550 تا 600 میلی گرم داشته و در ساخت بلوک های سبک دیوار و سبک به کار می رود.

 

پوکه معدنی نخودی: مشخصات پوکه عدسی را داشته ولی وزن آن سبک تر بوده و مقاوت بالایی دارد به همین دلیل برای استفاده بین طبقات کاربرد دارد.

 

پوکه معدنی بادامی: ابعاد این مدل پوکه بزرگ تر بوده به همین دلیل با قیمت کمتری به فروش می رسد.

 

پوکه معدنی سیاه: یکی از انواع پوکه هایی است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد و از معادن روباز استخراج می شود.

 

پوکه سیاه در دیوار چینی، شیب بندی پشت بام، ساخت دیواره تونل، آبنما، کشاورزی و ... کاربرد دارد.

 

پوکه معدنی ماسه ای: یکی از انواع پوکه های معدنی که کاربرد اصلی آن ساخت بلوک های سقفی و پر کردن سطح لوله و بتن می باشد.

 

شما با توجه به نیاز و نوع مصرفی که دارید می توانید در مرکز فروش پوکه معدنی بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

چه مواد معدنی پوکه را تشکیل می دهد؟

به گفته انستیتوی اطلاعات معدنی ، که پوکه یک سنگ آتشفشانی منفجره است که هنگام فشرده شدن ماگما ، با ایجاد گازهای فرار و آب در سطح ، کف تشکیل می دهد و حباب های هوا را در داخل سنگ به سرعت خنک می کند. سنگ پوکه بسیار ناهموار و بسیار متخلخل است و هنگام برداشتن بسیار سبک است.

 

این تنها سنگی است که در واقع تا زمان غرقاب شدن روی آب شناور خواهد شد و در آن زمان غرق می شود. ترکیب معدنی پوکه به نوع ماگما بستگی دارد که کف پوکه را تشکیل می دهد و از شامل مواد معدنی زیر است:

 

مواد معدنی بازالت

بازالت یک سنگ آتشفشانی ریز دانه خاکستری تا سیاه است که اغلب منشأ پوکه است.

 

این نوع سنگ غنی از آهن و منیزیم است و غالباً حاوی مواد معدنی الیوین ، پیروکسن و پلاژیوکلاز است.

 

بازالت در دمای حداکثر 1250 درجه سانتیگراد فوران می کند و سنگهای پوکه ای را که اغلب در معادن کردستان می باشد را تشکیل می دهد.

 

بازالت فراوانترین سنگ روی زمین است که قسمت اعظم کف دریا را تشکیل می دهد.

تولیدکننده ورق ژئوممبران

مواد معدنی آندزیت

آندزیت یکی دیگر از سنگ های آتشفشانی اکستروژن است که معمولاً خاکستری روشن است و گاهی اوقات دارای رنگ قرمز یا سبز است.

 

این سنگ دانه ریز در درجه اول از آتشفشانهای چینه ای مانند کوه فوجی در ژاپن حاصل می شود.

 

اینها آتشفشان های بلند و مخروطی شکل هستند که از آنها به عنوان آتشفشان های ترکیبی نیز یاد می شود.

 

آندزیت در حدود 900 تا 1100 درجه سانتیگراد فوران می کند. جریان گدازه اغلب بسیار طولانی و ضخیم است. این سنگ معمولاً در کوههای آند در آمریکای جنوبی یافت می شود.

 

ترکیب آندزیت شامل مقادیر زیادی سیلیس و پلاژیوکلاز فلدسپات و همچنین مقادیر مختلف پیروکسن ، هورنبلند و اولیوین است. همچنین آندزیت ممکن است حاوی حباب و کوارتز باشد.

 

مواد معدنی داسیت

داسیت یک سنگ آتشفشانی اکستروژن است که از دو سوم سیلیس تشکیل شده است. این سنگ در بیشتر موارد به رنگ خاکستری روشن است و به دلیل رومی به نام داچیا نامگذاری شده است ، جایی که بیشتر این نوع سنگ ها از نزدیکی رود دانوب می آیند ، بر اساس وب سایت رصدخانه آتشفشان سازمان زمین شناسی آمریکا.

 

داسیت و سنگهای پوکه ای که تولید می کند از پلاژیوکلاز فلدسپات ، کوارتز ، بیوتیت و هورنبلند تشکیل شده اند. بین 800 تا 1000 درجه سانتیگراد فوران می کند و معمولاً با فوران های ویرانگر معروف به پلینیان همراه است .

 

مواد معدنی ریولیت

ریولیت یک سنگ آتشفشانی اکستروژن است که به سرعت خنک شده و کریستال های ریزی ایجاد می کند و ظاهری شیشه مانند به آن می بخشد.

 

شبیه گرانیت است و حاوی مواد معدنی کوارتز ، فلدسپات و بیوتیت است.

 

این سنگ به طور معمول خاکستری روشن تا صورتی یا قرمز است و دانه های آن بسیار ریز است.

 

فوران های ریولیتی از نظر ویسکوزیته زیاد بوده و بین 700 تا 850 درجه سانتیگراد اتفاق می افتد. وقتی گاز با این فوران ها وجود داشته باشد ، می تواند بسیار خشونت آمیز باشد و سنگ های پوکه را به هوا پرتاب کند.

 

 

 

کاربردهای پوکه معدنی

همانطور که گفته شد پوکه معدنی کاربردهای زیادی دارد به همین دلیل شناخت مطمئن ترین مرکز فروش پوکه معدنی که بتوان متناسب با نیاز و شرایط مورد استفاده، بهترین انتخاب را داشت اهمیت زیادی دارد.

 

از عمده ترین کاربردهای پوکه معدنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

استفاده در بتن های سبک مانند دیواری، سقفی و تیغه ای

شیب بندی کف طبقه و پشت بام

مقاوم سازی و سبک سازی پروژه های ساختمانی

عایق بندی جهت محافظت از خوردگی، بارش، سرما و گرما

تصفیه آب در عصری که بحران آب وجود دارد و استفاده از آب تصفیه شده فاضلابی در مصارف کشاورزی اهمیت زیادی خواهد داشت.

استفاده در آبنما، پاسیو و آکواریوم برای زیباسازی

کشاورزی در گلخانه ها و صیفی کاری

جایگزین خاک معمولی

عایق صدا و حرارت برای محیط های پرصدا و پرحرارت

چگونه می توان پوکه معدنی مورد نیاز خود را تهیه کرد

استخراج پوکه ، از نظر محیط زیست ، فرآیندی با تأثیر کم است.

 

بیشتر پوکه ها ی معدنی از سطح استخراج می شوند. خاک (بار سنگین) پوشاننده پوکه کنار زده شده و برای ذخیره سازی بعدی محل استخراج ذخیره می شود. پوکه پاره شده یا خراشیده می شود و برای پردازش اولیه به سنگ شکن هدایت می شود (درجه های معدن)، سپس پوکه بارگیری شده و برای پردازش بیشتر به کارخانه حمل می شود.

 

سپس آن پوکه به طور معمول به میزان رطوبت لازم برای تصفیه خشک شده و خشک می شود ، سپس در گیاه برداشته می شود تا از طریق سنگ شکن ها ، شیکرها و صفحات به پایین منتقل شود ، آنها را با درجه جدا کرده ، خالص سازی کرده و در آخر بسته بندی یا به صورت عمده برای تحویل بارگذاری می کنند.

 

با توجه به اینکه مجوز استخراج پوکه معدنی به افراد محدودی داده شده است، مصرف کنندگان برای تهیه پوکه معدنی مورد نیاز خود باید از این کانال های ارتباطی نسبت به خرید از مرکز فروش پوکه معدنی مورد نیاز خود کنند.

تولیدکننده ژئوممبران

مرکز فروش آنلاین پوکه معدنی

با توجه به ترافیک روزانه ، روند زندگی صنعتی و تمایل به صرفه جویی در وقت و زمان تمایل به خریدهای آنلاین افزایش یافته است.

 

به این دلیل کسب و کارهای زیادی روش کاری خود را به این سمت سوق داده اند اما انتخاب فروشنده ای مطمئن که بتواند ضمن ارائه محصولی با کیفیت، قیمت های مناسبی نیز به مشتری ارائه دهد اهمیت زیادی خواهد داشت.

 

بر این اساس ما در این سایت با بیان اینکه فروشنده های زیادی در زمینه تولید و فروش پوکه معدنی فعالیت می کنند ، سایت پوکه معظمی را به عنوان یکی از بهترین سایت های معتبر در این زمینه به مخاطبان معرفی می نماییم تا از این طریق بتوانند نیاز های خود از هرجای کشور تأمین کنند.

 

 

 

قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی زمانی ایجاد می شود که سنگ بسیار تحت فشار قرار می گیرد و از آتشفشان خارج شود.

 

پیکربندی غیرمعمول کفدار پوکه به دلیل خنک سازی سریع و کم فشار به سرعت اتفاق افتاده است.

 

کاهش فشار با کاهش حلالیت گازها از جمله آب و CO2 که در گدازه حل می شود ، حباب ایجاد می شود و باعث حل سریع گازها می شود مانند حباب های CO2 که در هنگام باز شدن یک نوشیدنی گازدار ظاهر می شود.

 

فوران در زیر آب به سرعت خنک می شود و حجم بیشتری از پوکه ایجاد می شود.

 

قیمت هر جنس یا کالایی با توجه به نوع و میزان خرید آن متفاوت می باشد و مسلما خریدهای عمده قیمت های کمتری خواهد داشت.

ورق های ژئوممبران

پوکه معدنی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و قیمت آن متناسب با نوع و میزان خرید مشتری متغیر است.

 

خریدهایی با حجم عمده و در تناژ بالا قیمت های مناسب تری نسب به خرید خرده خواهد داشت.

 

همچنین نحوه تحویل و شیوه حمل پوکه تأثیر مستقیم در قیمت پوکه معدنی دارد که مشتریان عزیز برای کسب اطلاعات جامع در این زمینه می توانند با مرکز فروش پوکه معدنی ارتباط گرفته و اطلاعات تخصصی در این حوزه را به دست آورند.

 

خرید پوکه معدنی از سایت های معتبر

همانطور که گفته شده تهیه پوکه معدنی از اقصی نقاط کشور به صورت آنلاین امکان پذیر است بنابراین خرید پوکه معدنی از سایت های معتبر مسأله ای مهم می باشد که باید با درایت و اطلاعات کافی در این خصوص اجام گیرد.

 

مجموعه پوکه معدنی قروه معظمی با فعالیت چندین ساله خود در زمینه فروش انواع پوکه معدنی و ایجاد امکان فروش آنلاین برای مشتریان توانسته است به یکی از مراکز معتبر معرفی شود.

 

منبع سایت خبری الف

+ نوشته شده در جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 ساعت 13:5 توسط فرنام بسپار بدون نظر

به گزارش فارس، علیرضا رزم حسینی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز که عصر امروز در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس قانون و مقررات مسؤول چند کار در کشور است که تامین گندم یکی از این امورات است.

geogrid

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به تحریم‌های اخیر علی رقم همه مشکلات تراز تجاری ایران در سال گذشته بالا رفت و  به ۷۴  میلیارد دلار رسید که رشد ۸ درصدی را تجربه کرد.

 

این مقام مسؤول با بیان اینکه تولید کنندگان کشور یک کار موفق و خوبی در شرایط کرونا انجام دادند،‌ یادآور شد:  با حجم مبادلات تجاری رشد صادراتی کشور به خوبی مشاهده شد و در همه رشته‌ها بیش از ۵۰ درصد رشد صنعتی در فروردین ماه به نسبت سال قبل اتفاق افتاد.

 

رزم حسینی با اشاره به اینکه مصرف برق صنعتی در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: در بخش معادن هم معادن کشف شده قطعی بالغ بر ۵۰۰  میلیارد دلار بود و در حوزه واگذاری ۶ هزار معدن راکد در ۳۱ استان انجام می‌شود که یک فرصت جدید برای سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه وزارت صمت در  تسهیلات و مسیر تولید در حال مانع زدایی است و وزارت صمت در شرایط فعلی اقدامات قانونی خود را انجام می دهد، ادامه داد:  صدور مجوزها بسیار آسان شده و صدور مجوز به بخش صمت با جدیت پیگیری می‌شود.

رزم حسینی با بیان اینکه کسب و کار برای فعالان اقتصادی یا کمترین مانع انجام می‌شود، تصریح کرد: برای تامین آب صنایع بزرگ اقدام کردیم و انتقال آب از دریا به فلات مرکزی ایران انجام شد و اولین خط به طول ۸۲۰ کیلومتر انجام شده و تا خراسان رضوی و اصفهان ادامه می یابد‌.

زیر سازی جاده

وی با بیان اینکه ۵ هزار مگاوات ظرفیت برای صنایع بزرگ در نظر داریم که تامین کنیم، ادامه داد: ۳۱ هزار مصوبه در سال گذشته داشتیم که ۷۰ درصدد بخش زیادی از آن اجرا شده که قابل توجه است و در سطح ملی هم هر هفته نشست‌های ستاد تسهیل برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه با شرکتهای بزرگ قرار داد توسعه منعقد کردیم، ادامه داد: باید به سمت توانمند سازی مردم  برویم و  با ایجاد زیر ساخت در روستاها با ایجاد کسب و کار از مهاجرت روستاییان جلوگیری کرد.

 

وزیر صمت با بیان اینکه وزارت صمت از منابع شرکتهای بزرگ تسهیلات پرداخت می کند، گفت: اعتبارات و منابع خوبی برای پرداخت وام به استان البرز وجود دارد.

 

منبع سایت خبری الف

+ نوشته شده در جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 ساعت 13:1 توسط فرنام بسپار بدون نظر

جان احمد آقایی امروز در گفت‌وگو با فارس در حاشیه بازدید میدانی از روستای رانش کرده خرشک و دیدار و گفت‌وگو با اهالی این روستا، اظهار کرد: در پی فعالیت بهره‌بردار از معدن خرشک در سال ۹۷ ، مردم مطالبه‌ای مبنی بر اینکه معدن در حال رانش بوده و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی را از بین رفته را به اطلاع مسئولان رسانده و علاوه بر آن مدعی بودند که مدرسه روستا در حال رانش، خانه‌های روستا در حال فروریختن و همچنین محیط‌زیست نیز در پی پساب‌های معدن، تحت تأثر قرارگرفته است.

نیروگاه سیکل ترکیبی

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضا از روزهای نخست طرح دغدغه اهالی خرشک در کنار آن‌ها بوده، افزود: مشکلات روستای خرشک در قالب تذکری به اداره کل صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و علاوه بر آن به دادستانی رودبار نیز گفته‌شده تا با بررسی کارشناسی مسئله، ابعاد بروز این مشکلات را شناسایی و دنبال کند.

 

معاون اجتماعی، قضایی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به منشأ رانش در روستای خرشک رحمت‌آباد و بلوکات شهرستان رودبار گفت: در نظریه کارشناسی دادستانی و استعلام‌هایی که از منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و محیط‌زیست گرفته‌شده، مشخص شد که این رانش‌ها در پی برداشت‌های نامتعارف از فعالیت معدن بوده است.

آقایی با بیان اینکه دستگاه قضا به جهت پیش بینی مخاطرات، مخالف ادامه فعالیت بهره‌بردار معدن بود، تصریح  کرد: علیرغم توقف در برداشت معدن طی یک بازه زمانی، اتاق اصناف اصرار بر برداشت و صدور مجوز داشت و این در حالی است که گزارش‌های کارشناسی تهیه‌شده نیز صحیح نبوده و اکنون شاهد رانش معدن و خراب شدن بیش از ۳۴ خانه و سرگردانی خانوارها شده است.

جلوگیری از تبخیر آب

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی روستای خرشک از بین رفته و یک فاجعه زیست‌محیطی در آن منطقه به وجود آمده، بیان کرد: یقیناً افراد، مسببان و کسانی که در ارائه نظرات غیر کارشناسی مسؤول بودند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت و دستگاه قضایی با شدت با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با اذعان به اینکه خسارت‌ها در روستای خرشک با توجه به آسیب‌هایی که به خانه‌ها، باغ و اراضی شالی‌کاری واردشده، بسیار زیاد بوده و در حال ارزیابی است، گفت: در حال حاضر بهره‌بردار و کسانی که موجب رانش شده‌اند، بازداشت و کسانی که به هر طریقی در این جریان، دخل و تصرف داشته، به تذکرات و قوانین بی‌توجه و نظرات غیر فنی داده‌اند، برخورد خواهد شد.

لیچینگ

آقایی با تأکید بر اینکه مسؤولان صنعت، معدن و تجارت نیز نظارتی بر نحوه بهره‌برداری از معدن نداشتند، افزود: خسارت‌ها در روستای خرشک در ابتدا باید جبران و ساکنین آن منطقه باید در اولین فرصت اسکان داده شوند و علاوه بر آن بهره‌بردار و مسببان ویرانی در خرشک باید خسارت‌های وارده را جبران کنند

 

منبع سایت خبری الف

+ نوشته شده در جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 ساعت 12:59 توسط فرنام بسپار بدون نظر

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» و به نقل از ایراسین در این نشست که در سالن اجتماعات دفتر شرکت فولاد مبارکه با حضور حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل و  برخی دیگر از معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، پیمانکاران توسعه‌ای شرکت به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

استخر کشاورزی

عظیمیان با استقبال از برگزاری نشست مشترک شرکت فولادمبارکه و شرکای تجاری کسب‌وکار (پیمانکاران توسعه) اظهار کرد: دولت‌هایی موفق هستند که در راستای تقویت بخش‌خصوصی گام بردارند و به‌واسطه توانمندی بخش خصوصی بتوانند تحول بزرگی در صنایع حاصل کنند. بر همین اساس نیز فولاد مبارکه بر آن است تا با تقویت بازوهای پیمانکاری خود در شاخه توسعه بتواند از توانمندی شرکت‌های برتر در این حوزه استفاده کند.  

 

وی از گفت‌وگوی شفاف بین شرکای تجاری کسب‌وکار با شرکت فولاد مبارکه استقبال کرد و گفت: نگاه به بخش خصوصی تاکنون در کشور مناسب نبوده است؛ چراکه دولت باید در رفاه عمومی جامعه از قبیل آموزش و درمان و حمل‌ونقل ورود کند و بخش‌های دیگر در اختیار بخش خصوصی باشد؛ این نگاه در راس شرکت فولاد مبارکه هدف‌گذاری شده است، چراکه تعامل با بخش خصوصی باید به‌صورت برد-برد باشد و هر دو طرف به منافع مشترک پایبند باشند تا در این راه، ضمن اعتماد کامل به همدیگر، هر دو مجموعه تقویت شود.

 

وی سامانمند بودن شرکت فولاد مبارکه را با مزیت به نتیجه رسیدن اقدامات و نقص افزایش ایستگاه‌های تصمیم‌گیری تبیین کرد و گفت: وظیفه ‌داریم در تعامل دوطرفه مشکلات سیستم‌های موجود را نیز مرتفع کرده و بهبود مستمر را در تمامی مراحل کاری خود در نظر بگیریم؛ نیاز است کمیته مشترکی از مدیران فولاد مبارکه و نمایندگان پیمانکاران تشکیل و به‌طور فصلی جلساتی برگزار شود تا آنچه اجرای پروژه‌های توسعه شرکت را با کندی همراه می‌سازد شناسایی‌شده و راهکار رفع موانع پیش‌بینی شود و به اجرا درآید.

عایق بندی استخر

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به تشکیل کمیته رفع اشکال در خصوص بررسی گزارش ضرر و زیان مالی و زمانی پیمانکاران اشاره کرد و گفت: در راستای تحقق شعار سال و مانع‌زدایی، از نقد سازنده و کارشناسانه متخصصان استقبال می‌کنیم و از تمامی پیمانکاران پروژه‌ها تقاضا داریم همکاران و تیم فولاد مبارکه را در نیل به این هدف یاری کنند.

 

وی شکل‌گیری پیمانکاری سه‌شیفته مشابه کشورهای خارجی را درخواست کرد و گفت: نیاز است در شرکت‌های پیمانکاری شرایطی ایجاد شود که مجریان پروژه به‌صورت سه نوبت زمانی کار کنند تا هم پروژه‌ها زودتر به اتمام برسد و هم چابکی و چالاکی را شاهد باشیم. حتما با این نگاه ویژه از سوی پیمانکاران شرایط تحویل پروژه‌ها به کارفرما نیز آسان‌تر می‌شود.

 

 عظیمیان از بهره‌برداری ابرپروژه انتقال نفت گوره-جاسک در آینده نزدیک با تامین تختال‌های API موردنیاز این خط توسط این شرکت خبر داد و گفت: همان‌گونه که همگان اطلاع دارید این حرکت در رفع مانع‌زدایی تولید با تامین تختال در فولاد مبارکه آغاز شد و در کنار آن دیگر صنایع به حرکت درآمدند و در حقیقت از یک پروژه ملی توانستیم بهره‌های متعدد ببریم و این میسر نبود مگر با اتکا به توان ‌بخش خصوصی و در ادامه همین راه امیدواریم به‌زودی پروژه‌های پیمانکاری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی که برای‌ گروه فولاد مبارکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم به نتیجه برسد و با رفع موانع پیش پای پروژه نورد گرم ۲ بعد از ماه‌ها انتظار شاهد به سرانجام رسیدن این ابرپروژه نیز باشیم.

آبیاری تحت فشار

وی به طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه هم اشاره کرد و توضیح داد: این طرح که از مرداد سال گذشته در شرکت فولاد مبارکه اجرایی شده است درصدد است این شرکت را به جمع شرکت‌های عضو باشگاه فانوس دریایی راهی کند و بسیاری از مسائل مطرح‌شده با عملیاتی شدن این طرح برطرف می‌شود.

 

وی در پایان باز هم بر هم‌افزایی بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم صورت‌جلسه و شرح موضوعاتی که در این جلسه طرح شد برای همه پیمانکاران ارسال شود و کانال ارتباطی مشخصی در راستای همگرایی این بخش با شرکت فولاد مبارکه ایجاد شود.

 

منبع سایت خبری دنیای اقتصاد

+ نوشته شده در جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 ساعت 12:55 توسط فرنام بسپار بدون نظر