هنرمند موسیقی سنتی کاشان بر اثر کرونا درگذشت، ۲۰ هکتار اراضی کشاورزی کاشان آزادسازی شد، آغاز ساخت مسکن ملی در کاشان منتظر صدور پروانه است، کاشان شهر خلاق در حوزه سینما شد، استخر کشاورزی در کاشان جان دختر افغان را گرفت، شرایط کار در اردستان بهبود یافت، مردم افراد خیرخواه و خداترس برای شوراها انتخاب کنند، مردم افراد خیرخواه و خداترس برای شوراها انتخاب کنند و کرونا در ۴۰ روز ۶۹ قربانی گرفت نیز از جمله خبرهای مهم هفته گذشته است.

ضخامت ورق ژئوممبران

نمکی: برخی‌ها به دنبال تخریب مدیریت عزتمند مقابله با کرونا هستند

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی‌ها بیماری خودتخریبی وطن‌فروشانه دارند و به دنبال ناموفق جلوه دادن مدیریت عزتمند این وزارتخانه در مقابله با کرونا هستند.

 

سعید نمکی در نشست ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: گاهی یک سلطنت‌طلب با اشک ریختن، از ایستادن یک ایرانی بر سکوی قهرمانی جهانی ذوق می ‌کند اما برخی افراد مریض احوال در داخل که خود را وابسته به فلان می‌دانند با ذهنیت بیمار وطن‌فروشانه می‌کوشند تلاش ایران در تولید واکسن کرونا و مدیریت این بیماری را عقب‌مانده و ناموفق جلوه دهند.

 

وی ادامه داد: رفتارهای این افراد مانند آن فرد بد ذوقی است که عطر گل، نغمه خوش بلبل و صدای گوش نواز آب چشمه را در قمصر به گند گل، واق واق بلبل و هو هوی آب تعبیر کرد و گفت تا صبح نگذاشت بخوابم.

 

برخورد بدون مماشات با هنجارشکنان

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر عزم جدی، قاطع و مصمم دانشگاه‌های علوم پزشکی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نظارت بر آن اظهار داشت: دانشگاه نباید هیچ مماشاتی با هنجارشکنان در رعایت دستورالعمل‌ها داشته باشد و بدون رودربایستی یا ترسیدن از اعتراض و تهدید با این افراد برخورد کند، چرا که آنان کارخانه بیمارسازی درست می‌کنند و سلامت مردم را به خطر می ‌اندازند.

 

احتمال رسیدن به مرگ چهاررقمی

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه اکنون در پیک بستری هستیم و مدتی بعد نیز اوج مرگ را با ماندن در مرگ سه رقمی سنگین خواهیم داشت، امیدواریم مرگ چهار رقمی کرونایی را تجربه نکنیم.

شرکتهای تولید کننده ورق ژئوممبران

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از نقل و انتقال جمعیت، استمرار طرح شهید سلیمانی برای جمعیت ساکن با افزایش بیماریابی در خاموش کردن شعله‌های کوچک، افزود: با جمعیت سیال قابلیت اجرای طرح خانه به خانه نداریم، از این رو باید آماده پذیرش بیماران قابل توجه و حافظ آبروی نظام در سرگردان نشدن بیماران پشت در بیمارستان‌ها شویم.

 

هنرمند موسیقی سنتی کاشان بر اثر کرونا درگذشت

 

سیداحمد حلی هنرمند موسیقی سنتی شهرستان کاشان بر اثر ابتلا به کرونا در سن ۶۹ سالگی به دیار باقی شتافت.

 

این هنرمند فقید از چند سال پیش از بیماری کلیه رنج می‌برد که با مثبت شدن آزمایش کرونا در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شد و بامداد یکشنبه در مبارزه با این ویروس منحوس جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

 

۲۰ هکتار اراضی کشاورزی کاشان آزادسازی شد

 

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان با هدف جلوگیری از معضل تغییرکاربری غیرقانونی، آزادسازی شد.

خرید ژئوممبران عمده ارزان

رضا مظلومی افزود: بر این پایه، ۲۳ واحد ساخت و ساز غیرمجاز در اجرای قانون تبصره ۲ ماده ۱۰ حفظ کاربری اراضی کشاورزی کشور در مزرعه شهید تقی‌زاده در انتهای بلوار صنعت کاشان و با اخذ دستور دادستان و با همکاری نیروی انتظامی و نمایندگان دیگر دستگاه های مرتبط در این شهرستان تخریب و قلع  و قمع شد. 

 

وی ادامه داد: سوداگران به طور عمده با خرید اراضی کشاورزی به قیمت بسیار کم و قطعه‌بندی، قصد فروش و دریافت سود هنگفت داشتند که این تخلف خسارت‌های سنگینی به اراضی کشاورزی وارد کرد و با وجود کیفیت بسیار مناسب خاک، مزرعه گل محمدی، زراعت و باغ‌های زیادی تخریب شد.

 

این مسوول با تاکید بر لزوم اخذ استعلام شهروندان از جهاد کشاورزی پیش از انجام هرگونه معامله ملکی و خرید و فروش زمین‌های کشاورزی اظهار داشت: هرگونه ساخت و ساز در این زمین‌ها پس از سال ۱۳۷۴، غیرقانونی و غیرمجاز تلقی می‌شود.

 

وی یادآور شد: در تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی موضوع مالکیت اشخاص محفوظ است و فقط با تغییر کاربری به شدت برخورد می‌شود.

 

آغاز ساخت مسکن ملی در کاشان منتظر صدور پروانه است

قیمت ژئوممبران در تبریز

رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: آغاز ساخت مسکن طرح اقدام ملی در این شهرستان با تکمیل تمامی فعالیت‌های زیربنایی و دستگاه‌های خدماتی، در انتظار صدور پروانه از سوی شهرداری است.

مجتبی آراسته روز دوشنبه در بازدید از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در کاشان با بیان اینکه تمامی امور زیربنایی از جمله واگذاری زمین رایگان از بنیاد مسکن و ارایه خدمات رایگان آب، برق، گاز و تلفن برای ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن این شهرستان انجام شده است، افزود: با توجه به اینکه هزینه صدور پروانه واحدها بر پایه نرخ سال ۱۳۹۹ برداشت شده است، انتظار می‌رود شهرداری نیز بر همین مبنا محاسبه و هر چه سریعتر نسبت به صدور پروانه اقدام کند.

 

۴۵ میلیارد تومان وام به زیان‌دیدگان کرونا در کاشان اعطا شد

 

فرماندار ویژه کاشان گفت: این شهرستان با اعطای افزون بر ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده ناشی از کرونا در سال ۱۳۹۹، رتبه نخست پرداخت این تسهیلات در کشور دارد.

 

علی اکبر مرتضایی اظهار داشت: سال گذشته ۱۲ نشست کمیسیون کارگری در راستای رفع مشکلات واحدهای اقتصادی تشکیل شد که نتایج مطلوبی در رفع معضلات این حوزه به دنبال داشت.

 

وی با بیان اینکه پنج نشست کارگروه اشتغال و ۶ نشست کارگروه بانک‌ها نیز در راستای جذب تسهیلات اشتغال‌زا و کرونایی برای حفظ اشتغال واحدهای آسیب دیده برگزار شد، افزود: پارسال از بین افزون بر ۶۰ میلیارد تومان تقاضای دریافت تسهیلات برای واحدهای اقتصادی آسیب دیده از کرونا، برای نزدیک به ۷۵ درصد تقاضاها، تسهیلات پرداخت شد.

ژئوممبران ایرانی

کاشان شهر خلاق در حوزه سینما شد

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: این شهر در آیین معرفی برگزیدگان نخستین دوره شبکه‎ شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جزو شهرهای خلاق در حوزه سینما شناخته شد.

 

میثم نمکی افزود: در این جشنواره و در حوزه سینما، شهرهای کاشان از استان اصفهان، بندرعباس از استان هرمزگان، بندر انزلی از استان گیلان، قصر شیرین از استان کرمانشاه، تفت از استان یزد، چابهار از استان سیستان و بلوچستان نیز به عنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی شدند.

 

وی خاطر نشان کرد: کاشان در تولید فیلم کوتاه بر پایه تربیت استعدادهای جوان و حرکت در راستای شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه انیمیشن گام‌های مناسبی برداشته است.

خرید ورق ژئو ممبران

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان اظهار داشت: انجمن سینمای جوان این شهرستان جزو دفترهای ویژه و فعال کشور محسوب می‌شود و امید می‌رود مرحله نخست ساختمان در حال ساخت این انجمن با تامین اعتبار و فراهم شدن تجهیزات مناسب در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

 

نمکی افزود: اکنون پنج آموزشگاه آزاد سینمایی در حوزه مستندسازی و تولید فیلم‌های داستانی کوتاه و تجربی فعال هستند.

 

منبع خبرگزاری ایرنا

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1400 ساعت 0:52 توسط فرنام بسپار بدون نظر

دستگاه هواده آبزیان

geomemberan

دستگاه هواده آبزیان یک شیوه مکانیکی برای محلول نمودن هوا در آب به حساب می آید این روش عمده معمولا با بالا رفتن میزان تماس بین آب و هوا ایجاد می شود. تراکم اکسیژن در آب یکی از عمده ترین مشخصه های کیفی آب برای پرورش آبزی به شمار می آید.

 

در طبیعت معمولا این کنش به وسیله باد و امواج در آبهای مستقر در آنسوی سدها، دریا ها، دریاچه ها و اقیانوس ها اتفاق می افتد.

 

کارایی و عملکرد دستگاه هواده آبزیان

فشردگی آبزیان در استخرهای انبوه به علت بالا رفتن متابولیکی و برخورداری از کوددهی و تغذیه معمولا اکسیژن بیشتری را از آب می طلبد، در نهایت ساز و کار های معمولی توانایی تمهید اکسیژن مد نظر را نخواهند داشت و در این صورت بایستی مبادرت به هوادهی نمود.

 

تولید دستگاه هواده آبزیان از زمان دور مورد ملاحظه متخصصان این حرفه در ایران و دنیا بوده است.

 

در پژوهش محققین معلوم شد هر دو عامل تمایز و هوادهی مولفه های عمده در سامانه انبوه پرورش آبزی می باشد. قیمت این سیستم های کاربردی را می توان از طریق سایت های معتبر یا بصورت حضوری دریافت نمود.

تولیدکننده ژئوممبران

انواع دستگاه هواده آبزیان

هر سیستمی که قابلیت حل آب با هوا را داشته باشد هواده نامیده می شود اما به دلیل تاثیر مولفه هایی نظیر عملکرد کاری، مصرف انرژی و هزینه های اجرایی، دستگاه هواده آبزیان به کار برده می شود در مجموع ۲ نوع ساز و کار برای هوادهی موجود است.

 

هواده سطحی(اسپلش، پدل ویل)

 

هوادهی مرکزی(بلوئر و ساید چنل)

 

سیستم هواده اسپلش

 

آشنایی با قابلیت های دستگاه هواده آبزیان

یکی از مطلوب ترین و کاراترین سیستم های هوادهی برای صنایع آبزی پروری مخصوصا ماهی سیستم هواده اسپلش پرورش ماهی می باشد. این سیستم افزون بر ساز و کار ساده معمولا قابلیت بسیار زیادی در هوادهی دارد که با پاشیدن مقدار خیلی زیادی از آب به صورت فواره ای، اکسیژن مطلوبی را می تواند منتقل نماید.

 

ساز و کار این سیستم به این شیوه می باشد که رویه آب را شکسته و میزان تماس آب با هوا را بیشتر نموده است، به این شکل که قشر بالایی آب موجود در استخر را با اکسیژن هوا حل نموده و سبب ازدیاد اکسیژن توزیع شده در قشر بالایی حوض کوچک پرورش ماهی می شود.

 

ارتباط آب با هوا سبب ازدیاد اکسیژن موجود در آب می شود و نیز هوادهی به وسیله سیستم اسپلش سبب می شود گاز های زیان بخشی نظیر آمونیاک و نیترات از سطح استخر پرورش ماهی به بیرون استخر انتقال داده شوند..

 

درام فیلتر

فروش ورق ژئو ممبران

درام فیلتر چیست؟

از سیستم درام فیلتر در استخر های مربوط به پرورش ماهی که در غلظت بالا مبادرت به آبزی پروری می نمایند به کار برده می شود و از مصرف بیش از اندازه آب پیشگیری می نماید.

 

در بین اقسام ابزار آلات پرورش ماهی در استخر ها فیلتر نمودن آب استخر از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

با به کارگیری سامانه تصفیه آب این تجهیز در پرورش آبزیان مقدار مصرف آب به ۱/۷۰ شیوه های سنتی کاهش یافته است. این نوع فیلتر های کارساز و موثر خود را به صورت مطلوبی در صنایع پرورش آبزی به نمایش گذاشته اند.

 

مشخصات ظاهری درام فیلتر

عمدتا شکل و شمایل ظاهری انواع متنوعی از دستگاه های درام فیلتر به مثابه استوانه ای مکانیکی می باشند که تجهیز شده به سامانه خود شور هستند. آب با ناخالصی توسط پمپاژ به استوانه این وسیله وارد شده و تحت تاثیر نیروی جاذبه و سنگینی از استوانه در حال گردش خروج می یابد.

 

قابلیت گردش استوانه به وسیله الکتروگیربکس تمهید می یابد. ذرات آلوده و ناخالص جامد به لایه درونی دستگاه گیر نموده و این عمل سبب جداسازی آلودگی ها از آب می شود.

 

سامانه شستشو با نازل های پاشش فشار، در قسمت بالای این تجهیز نصب و راه اندازی شده که با پاشیدن آب، ناخالصی های جامد موجود در آن از قشر درونی استوانه جدا شده و درون سینی ناودانی که درون استوانه درام واقع شده خواهد ریخت و به وسیله نیروی جاذبه به خارج انتقال داده می شود.

 

با این عمل ناخالصی ها و پس مانده های آبزیان به آسانی از آب جدا شده و باعث می شود آب تصفیه شود. این وسیله معمولا راندمان بالایی در تفکیک پسمانده های آبزیان، ذرات جامد و پس مانده غذا های استفاده شده به وسیله آبزی موجود در استخر ها دارد.

 

این سیستم همواره کار تصفیه را اعمال می نماید و به صورت اتوماتیک شستشوی توری ها هم انجام می شود و از گرفتگی این توری ها جلوگیری می کند.

 

مزایای بکارگیری دستگاه درام فیلتر

از امتیازات عمده دستگاه درام فیلتر می توان به صرفه جویی در میزان به کارگیری آب اشاره نمود. برای مثال در کشتزار های آبزی پرور که در نواحی تاسیس شده اند که با مسئله کم آبی روبه رو هستند، در این صورت بهترین راهکار وجود درام فیلتر می باشد.

 

 

 

به بیان دیگر با وجود این دستگاه پسماند های آبزیان، ذرات های شناور و ناخالصی های موجود در آب زدوده شده و مجدد آب پاکیزه جهت پرورش آبزیان به کار برده می شود و از این جهت دستگاه مذکور هم در به کارگیری آب صرفه جویی می نماید

 

یکی از مزایای بارز این سیستم عملکرد و کارایی بالای این آب ها در زدودن ناخالصی های جامد شناور در آب و نیز استقامت بسیار این سیستم ها نسبت به زنگ زدگی، فرسودگی حتی در مقابل اسید ها می باشد.

ورق ژیوممبران

در حقیقت این فیلتر ها به آسانی و عدم ایجاد مسئله در کارایی فیلتراسیون، توسط اسید های شسته می شوند. همان طور که فیلتر ناخالصی های جامد و ذرات شناور در آب، به وسیله پوشش بسته انجام می گیرد، در این صورت این دستگاه در مهار مقدار بو هم تاثیرات بسزایی خواهد داشت. در این گونه سیستم ها به مقدار ۸۵ ٪ از هزینه های مربوط به انرژی کاهش می یابند.

 

غذا ده اتوماتیک ماهی

 

غذا ده اتوماتیک ماهی گروهی از سیستم هایی می باشند که افزون بر پرورش دهندگان ماهی و کنشگران حرفه پرورش آبزی پیوسته بیشتر مورد ملاحظه صاحبان حوض های کوچک آبزی پرور واقع شده است.

 

همانگونه که از اسم آن مشخص است این سیستم ها شیوه ای مناسب برای غذادهی خودکار و طرح ریزی شده به ماهی می باشند با توجه به وضعیت شما دارای سود دهی بسیاری است.

 

اگرچه غذا دهی به آبزیان به شیوه دستی همواره برای پرورش دهندگان مناسب ترین روش به حساب می آید اما بعضی اوقات این شیوه یک راهکار بادوام نیست، به عنوان مثال برای پرورش دهندگان تجاری ، استخرهای عظیم و صاحبان استخر ها مواقعی که در مرخصی یا تعطیلات هستند می تواند به کارگیری غذاده خودکار ماهی گزینه ای

 

غذا ده اتوماتیک ماهی وی‍‍ژه آبزیان

دستگاه طراحی شده به صورت اتوماتیک عمل کرده و قابل برنامه ریزی بوده و در رأس ساعت مقرر غذاد هی، حجم مشخصی از غذا را در اختیار ماهیان به مقدار دقیق قرار می دهد.

 

از مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

غذادهی در فواصل منظم زمانی بدون نیاز به نیروی انسانی

 

 قابلیت تنظیم زمان جهت غذا دهی

 

 نصب چند غذاده با یک تابلو فرمان ویا بصورت مجزا

 

 دارا بودن مخزن ۵۰ کیلویی

 

نحوه عملکرد دستگاه غذا ده

این گونه غذا ده ها تحت عنوان غذا ده اتوماتیک ماهی با تسهیم و پخش میزان معینی از غذا در بازه زمانی مرتب مسائل استخر هایی که با انباشته نمودن سنگین مواجه هستند را برطرف می نمایند و نظارت و تنظیم تغذیه را تسهیل می سازد.

قیمت عایق ژئوممبران

افزون بر این هنگامی که مالک در مرخصی یا تعطیلات است می تواند به راحتی به آبزیان غذا دهد. چنانچه ماهی ها به تنهایی هم می توانند حدود چند هفته زنده بمانند. ولی بکارگیری این سیستم همواره می تواند مطلوب ترین شیوه برای برنامه غذایی روزانه باشد که آبزیان به آن عادت دارند و اینطوری است که زیر فشار و استرس قرار نمی گیرند.

 

همانطور که آرامش هم در تغذیه و هم زیستگاه جهت حفاظت از ماهی سالم لازم و ضروری است، در این صورت هیچ جای سوالی باقی نمی ماند که غذا ده اتوماتیک ماهی برای کلیه اشخاصی که ماهی پرورش می دهند پیوسته بیشتر از همیشه مورد استقبال قرار گیرد و طرفداران بسیاری را به خود جذب نماید.

 

غذا پاش

 

دستگاه غذا پاش چیست؟

غذا پاش یک دستگاه کاربردی برای مشاغل پرورش آبزی می باشد‌ که از مزایا و انواع مختلفی برخوردار است که تا حد زیادی به پیشرفت این صنعت کمک کرده است.. آبزی پروری در سطح جهانی پر رونق و پر طرفدار است

ژئو ممبران

در گذشته بیشتر مناطق شمالی و جنوبی در این صنعت فعالیت می کردند. اما امروزه در هر شهری حداقل یک پرورش ماهی کوچک وجود دارد تا نیاز آن منطقه به محصولات آبزی نظیر ماهی و میگو را رفع کند.

 

اما هرچه جمعیت زیاد می شود دیگر روش های قدیمی جوابگوی رفع نیازهای افراد نیستند و صنایع هم تلاش می کنند تا همزمان با رشد جمعیت روش های تولید خود را با تکنولوژی سوق دهند.

 

در این میان صنعت آبزی پروری که نقش زیادی در بازار دارد هزینه های زیادی را در بر میگیرد که یکی از هزینه های مهمی که در تمام جهان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است هزینه غذا می باشد.

 

دیگر وقت آن رسیده است که روش های سنتی پخش غذا با دست کنار گذاشته شود و از غذا پاش های خودکار استفاده شود. استفاده از این روش باعث کاهش هزینه های تولید خواهد شد و با بهبود رشد و ضریب تبدیل غذایی و کاهش هزینه های پرسنلی همراه خواهد بود در زیر بیشتر با مزایا و انواع مختلف این غذا پاش آشنا خواهیم شد.

 

اهمیت غذا پاش در صنعت آبزی پروری

دستگاه غذا پاش یکی از تجهیزات مهم در مزارع پرورش ماهی و میگو است که غذا را به صورت خودکار در تمام استخر پخش می کند. این دستگاه بیشتر برای استخرهای بزرگ مفید می باشد چون قادر است غذا را تا ده متر پرتاب کند.

 

بر اساس تحقیقاتی که در خصوص موفقیت آمیز بودن این دستگاه انجام شده ثابت شده است که غذاده خودکار با درصد بالایی از موفقیت همراه است و افراد زیادی با شروع کار پرورش ماهی و میگو از این تجهیزات پیشرفته استفاده می کنند.

 

نحوه نصب غذا پاش خودکار

از آنجا که غذا پاش اتوماتیک مزیت زیادی برای مزارع پرورش آبزیان خواهد داشت پس باید به نحوه ی نصب اصولی آن دقت شود. برای نصب این دستگاه نیاز به یک پایه یا کت واک است که ۱۱ تا ۱۲ متر به سمت مرکز استخر پیش می رود چون محل نصب باید در وسط استخر و در عمیق ترین نقطه آن باشد.

 

عملکرد انواع غذا پاش

بیشتر استخرهای بزرگ علاوه بر دستگاه غذا پاش از تجهیزات دیگر نظیر دستگاه هواده برای تامین اکسیژن آبزیان استفاده می کنند و چون در این دستگاه پروانه هایی تعبیه شد تا با عمل چرخش اکسیژن آب را تامین کنند پس باید حتما به این نکته توجه نمود که نباید دستگاه غذاده را نزدیک دستگاه هواده نصب نمود چون جریان هوایی که توسط هواده خارج می شود غذا را به محل دیگری می برد و از دسترس آبزیان خارج می کند.

قیمت ژئوممبران

لوله پخش غذا باید با سطح استخر فاصله ی ۶۰ تا ۸۰ سانتی متری داشته باشد و اگر دهانه لوله بزرگ تر از سطح آب استخر باشد شعاع توزیع غذا هم بیشتر خواهد شد.

 

منبع سایت خبری ایلنا

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1400 ساعت 0:37 توسط فرنام بسپار بدون نظر